Шкільна медіатека – ресурсний центр
забезпечення якості освітнього процесу.

Термін “медіатека” пов'язаний, перш за все, зі збагаченням видової

структури фондів книгозбірень електронними носіями інформаціїмультимедіа, а саме: колекції зображень, текстів і даних, що супроводжуються звуком, відео, анімацією та іншими аудіовізуальними ефектами, враховуючи інтерактивний інтерфейс та інші механізми управління, та, по-друге,з новими формами обслуговування учасників навчально-виховного процесу.

Завдання, що стоять перед національною школою сьогодні, зумовлюють трансформацію бібліотек навчальних закладів, сприяють їхньому реформуванню в бібліотечно-інформаційні центри, що не тільки збирають, зберігають і розповсюджують інформацію для удосконалення знань учнів, але й сприяють підвищенню професійної майстерності педагогів.

У шкільних бібліотечних фондах обмежена кількість літературних творів українських та зарубіжних письменників, які вивчаються за новими програмами, науково-педагогічної, дитячої, довідкової літератури.

Комп'ютеризація шкільних бібліотек міста, підключення їх до мережі Інтернет, наявність сторінок «Шкільна бібліотека» на Web-сайтах навчальних закладів та персональної електронної пошти створили реальні умови для трансформації шкільних бібліотек у

Переваги медіатеки для користувачів суттєві:

• використання безмежних документальних ресурсів (тільки інформаційні ресурси мережі Інтернет сьогодні складають понад 10 мільярдів документів (веб-сторінок), до яких практично можливий вільний доступ користувача;
  • якісно нове забезпечення умов роботи для кожного відвідувача. У медіатеці відвідувач залучається до нової для нього самостійної діяльності з отримання різних видів інформації (вербальної, образної, текстової, слухової, графічної) за короткі проміжки часу;
  • змога скористатися різними інформаційними засобами для створення творчих продуктів у процесі навчальної діяльності, організація корпоративної або власної веб-сторінки з будь-якої теми;
  • участь у конференціях, форумах, диспутах одночасно;
  • збільшення питомої ваги самостійності користувача у виборі джерел та організації власної навчальної діяльності.
Ми ставимо за мету поступово створити медіатеку і на нашій Web – сторінці.

В нашій бібліотеці є 21 комп'ютерних дисків. Опис дисків - в розділах медіатеки:

1. Навчальні програми. Тренажери.

2. Інформаційне забезпечення навчального процесу.

3. Енциклопедії. Довідники. Словники.

4. Інтернет-ресурси (Корисні посилання).