/Files/images/bbloteka/news2foto4691_sm.jpg /Files/images/bbloteka/T53H2zBJNuWfP0CSxrY5gwtUidZFIGtKwose2G4h.png

МОЇ ПРАВА – МОЄ ЖИТТЯ

Під час воєнних дій дуже важливо не нехтувати своєю безпекою та бути свідомими.

Правове виховання учнів – основна складова виховної системи сучасного освітнього закладу

Сприяти становленню активної позиції учнів щодо реалізації прав і свобод людини – таким є основне завдання правової освіти та правового виховання. Над реалізацією цих положень працював педагогічний колектив гімназії в рамках Місячника правової освіти.

Упродовж лютого було проведено багато різноманітних заходів, кожен з яких був спрямований на поглиблення правових знань учнів і батьків, на виховання бажання дотримуватися правил життя в суспільстві. Вчителі провели виховні години, брейн-ринги, вікторини, конкурси малюнків, зустрічі з працівниками правоохоронних органів та фахівцями з правових питань – усі ці заходи ще більше озброїли здобувачів освіти знаннями законів, підвищили їхню юридичну обізнаність, розширили знання про актуальні питання права.

Найвищою цінністю і пріоритетом державної політики мають бути визнані інтереси дитини. Це стосується не лише соціальної сфери – освіти, медичної допомоги, культурного розвитку тощо, але й економічного сектору, адже сьогоднішні діти – це високопрофесійні кадри та потужний двигун розвитку нашої держави у майбутньому. Саме сьогоднішні діти будуть навчати, лікувати, забезпечувати правопорядок, видобувати вугілля, видавати книжки… будуть ухвалювати рішення… Але сьогодні їм потрібен наш захист та опіка.

Права дитини — система можливостей, які необхідні особі для її комплексного та цілісного розвитку в умовах і відповідно до вимог середовища, беручи до уваги незрілість дитини (за міжнародно-правовими актами визнається «кожна людська істота до досягнення 18-річного віку, якщо за законом, що застосовується до даної особи, вона не досягає повноліття раніше»).

Свої права ти можеш знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція про права дитини. У цьому документі записані твої права, якими ти можеш користуватися до 18-ти років, тому що після цього ти стаєш дорослим.Конвенція є доволі складним документом, тому коротко про твої права:

· ти маєш право на життя. Ніхто не може позбавити тебе цього найціннішого дару!

· ти маєш право на піклування і турботу. Це означає, що твої батьки повинні піклуватись про тебе, дбати про твої інтереси;

· ти маєш право на достатнє харчування та дах над головою. Про це також піклуються твої батьки, а якщо їх у тебе немає, то держава;

· ти маєш право на розваги. Дорослі повинні будувати для тебе дитячі майданчики та місця проведення дозвілля. Це стосується і театру, в якому повинні також ставитись вистави для дітей;

· ти маєш право на освіту. Хочеш ти того чи ні, але ти повинен ходити до школи. Якщо ти хочеш стати відомою людиною, то ти обов’язково повинен навчатися!

· ти маєш право на медичну допомогу. Якщо ти поранився, то ти можеш звернутися до лікаря, який тобі допоможе!

· ти маєш право на приватне життя. Ніхто не може перевіряти твої речі, читати твої листи. Ніхто не може казати тобі погані слова, принижувати тебе;

· ти маєш право висловлювати свою точку зору, але вона не повинна ображати інших людей.

Пам’ятай, що ти людина, ніхто не може тебе ображати, бити, жорстоко і несправедливо поводитись з тобою, примушувати працювати на дорослих.
Якщо ти став жертвою подібного поводження, ти можеш звернутись за допомогою до міліції.

Знати свої права – важливо і актуально!

Правознавство

Правознавство 9 клас: Закони в житті твоєї сім'ї

Кiлькiсть переглядiв: 0