/Files/images/bbloteka/Презентация Microsoft Office PowerPoint.jpg

Бібліотечний урок – це комплекс навчальних заходів, які популяризують книгу та читання; вчать користувачів бібліотеки орієнтуватися у виборі художньої, науково-популярної та довідкової літератури; надають вміння пошуку інформації за допомогою довідково-бібліографічного апарату бібліотеки.

Мета: Уточнити і систематизувати знання дітей про бібліотеку, знайомити із правилами користування бібліотечними фондами; ознайомити дітей з історією виникнення книг; викликати бажання стати активними читачами, сприяти розвитку інтересу до читання книжок; розвивати образне мислення; виховувати риси культурного читача.

Читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим — у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Книжки можуть стати нашим захистом, друзями і порадниками, вчителями і лікарями.


Традиційні бібліотечні уроки замінили уроки-відеоконференції в Zoom.

Національний тиждень читання 2024

/Files/images/bbloteka/IMG-eab38b5de8520033b49c584c9dae3c52-V.jpg

У цьому році буде 4 тематичних інформаційно-просвітницьких акцій “Національного тижня читання”

Перший тиждень читання 2024 року присвячений поезії і відбудеться з 16 по 24 березня 2024 р. Тиждень поезії є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.

Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – “Ріки незмінно течуть додому”. У візуальній частині використано фрагмент однієї з картин циклу “Сни про д ім” воїна, поета й художника Валерія Пузіка. Мета акції– консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії.

Поняття “дім” для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.

Казкова карусель "Кицик, Мицик та інші"

11.03.2024 року здобувачі освіти 1-4 класів Харківської гімназії №123 відвідали казкову карусель " Кицик, Мицик та інші" присвячену 105-річчю від дня народження українського дитячого письменника Юхима Чеповецького.

Під час заходу відвідувачі дізнались, що Чеповецький Юхим Петрович —український письменник, драматург, сценарист, заслужений діяч мистецтв України. Автор понад тридцяти книг, ряду лібрето для музичних комедій, багатьох збірок віршів, казок («Веселі пригоди Мицика і Кицика», «Пригоди шахового солдата Пєшкіна», «Непоседа, Мякиш и Нетак»…) і п'єс для дітей та юнацтва, а також сценаріїв для мультиплікаційних фільмів. Діти з задоволенням переглянули уривок мультфільму та прослухали у виконанні 9 річного Євгена вірш "Клей".

Книги Юхима Чеповецького чикають свого читача у нашій бібліотеці.

/Files/images/bbloteka/IMG-01e5ea446312149005b852448fbaa376-V.jpg

Книготерапія для школярів

02.01.2024 року у Метрошколі для учнів п’ятих та шостих класів Харківського ліцею № 142 та Харківської гімназії № 123 було проведено бібліотечний урок «Книготерапія для школярів під час воєнного стану». Мета заходу - створити свято та подарувати позитивні емоції дітям, стимулювати творчу активність. розвивати читацький інтерес, навчити дітей аналізувати, порівнювати, робити висновки із чарівної історії, адже кожна з таких історії – це нові знання, враження, емоції.

/Files/images/bbloteka/IMG-f8b138d842db48d94fa89f464ec385d6-V.jpg

Під час заходу діти дізнались про важливість та користь читання. Бібліотекарі звернули увагу учнів на те, що читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим — у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Наголосили, що книжки можуть стати для читачів захистом, друзями і порадниками, вчителями і лікарями

Учні з цікавістю прослухали поради Софії Павлівської про вибір книжок, ознайомились з представленою літературою на книжковій виставці «Дивосвіт різдвяних свят», дізнались які Діди Морози є в різних країнах світу, прочитали казку Н. Забіло «Два Морози» та порівняли її з казкою М. Михайлова «Два Морози». Найбільш дітям сподобалось творче завдання намалювати свого вигаданого Діда Мороза.

/Files/images/bbloteka/4 10 12 2023.jpg

4 грудня 2023 року стартувала щорічна Всеукраїнська акція «Національний тиждень читання», яку організовує Український інститут книги.

З 4 до 10 грудня для учнів Харківської гімназії №123 було проведено низку заходів присвячених письменникам-ювілярам 2023 року та історії книги.

Читання є важливим чинником розвитку людського потенціалу і для дорослих, і для дітей, адже читання — основа життя самобутньої освіченої нації, гарна ідея для дозвілля, необхідність на шляху професійного зростання і соціальної адаптації, збереження ментального здоров’я тощо.

Ми хочемо привернути вашу увагу до важливості і приємності читання, надихнути відвідати бібліотеку чи книгарню.

Кiлькiсть переглядiв: 0