ПРОФІЛАКТИКА ПРАВОПОРУШЕНЬ

Незважаючи на те що ти ще маленький, ти все одно людина, яка має права. Свої права ти можеш знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція про права дитини. У цьому документі записані твої права, якими ти можеш користуватися до 18-ти років, тому що після цього ти стаєш дорослим. Конвенція є доволі складним документом, тому ми коротко розповімо тобі про твої права:

· ти маєш право на життя. Ніхто не може позбавити тебе цього найціннішого дару!

· ти маєш право на піклування і турботу. Це означає, що твої батьки повинні піклуватись про тебе, дбати про твої інтереси;

· ти маєш право на достатнє харчування та дах над головою. Про це також піклуються твої батьки, а якщо їх у тебе немає, то держава;

· ти маєш право на розваги. Дорослі повинні будувати для тебе дитячі майданчики та місця проведення дозвілля. Це стосується і театру, в якому повинні також ставитись вистави для дітей;

· ти маєш право на освіту. Хочеш ти того чи ні, але ти повинен ходити до школи. Якщо ти хочеш стати відомою людиною, то ти обов’язково повинен навчатися!

· ти маєш право на медичну допомогу. Якщо ти поранився, то ти можеш звернутися до лікаря, який тобі допоможе!

· ти маєш право на приватне життя. Ніхто не може перевіряти твої речі, читати твої листи. Ніхто не може казати тобі погані слова, принижувати тебе;

· ти маєш право висловлювати свою точку зору, але вона не повинна ображати інших людей.

Пам’ятай, що ти людина, ніхто не може тебе ображати, бити, жорстоко і несправедливо поводитись з тобою, примушувати працювати на дорослих.

Якщо ти став жертвою подібного поводження, ти можеш звернутись за допомогою до міліції.

Куратор навчального закладу ХЗОШ № 123

Старший уповноважений сектором Московського відділу поліції (м.Харків) Головного управління Національної поліції в Харківській області
інспектор Круглий Євген Миколайович
тел. чергової частини 738-30-24
тел. робочий 738-23-72
тел. мобільний 067-75-55-744
Одним з найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми та молоддю є превентивне виховання та профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх.
На безумовне виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 №1911-р «Про схвалення концепції Державної програми профілактики правопорушень на період до 2015 року», наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 30.12.2012 №1312 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної компанії «Стоп насильству!» на період до 2015 року, Державної програми «Молодь України», міської Комплексної програми «Назустріч дітям» на 2011-2015 роки, Комплексної програми профілактики правопорушень у Харківській області на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 17.02.2011 №82-VI цілеспрямовано і послідовно формується психолого-педагогічна політика школи щодо соціально-правового захисту дітей, попередження правопорушень, бездоглядності серед них, захворювань на небезпечні інфекційні хвороби, формування культури здорового способу життя.
Робота з попередження правопорушень, злочинності, запобігання дитячій бездоглядності, жорстокому поводженню з дітьми, здійснення правоосвітницької роботи з учнями та батьківською громадськістю, робота з пропаганди здорового способу життя, попередження наркоманії, токсикоманії та СНІДу була побудована відповідно до плану роботи школи зі cлужбою у справах дітей Московського району Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, відділом кримінальної міліції Московського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Московського району міста Харкова, Харківським міським ШВД № 2, наркологічним кабінетом Московського району на 2014 рік.