Аналіз стану роботи учнівського самоврядування

за 2017/2018 навчальний рік

З 2003 року в школі працює шкільна організація учнівського самоврядування дитячого «Нова Україна».

Президент органу учнівського самоуправління – учениця 11-А класу Бублікова Дар’я.

Девізом учнівської організації є заклик «Разом у майбутнє».

«Нова Україна» пропагує дружні взаємини з педагогами та батьками та співпрацює з різними громадськими об’єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності.

Метою та завданням учнівської організації є:

- всебічно розвиватися самовдосконалюватися, само реалізовуватися на благо собі, своїм ровесникам, школі, своїй родині, народі України;

- забезпечувати права і інтереси учнів на основі виконання правил, законів школи;

- формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ шкільного життя, оволодівати наукою управління;

- сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей;

- прагнути узгодженості й балансу інтересів між учнями і дорослими;

Освіта дає школярам великого досвіду, а саме базою стає учнівське самоврядування, яке готує лідерів. Особистісно зорієнтована педагогіка нашої школи передбачає принципово нове ставлення до учня, до демократичних стосунків у класі, у шкільному колективі. Створено актив учнів, який вчиться правильних способів організації життя колективу. Учнівське самоврядування є організацією, яка створена учнями і для учнів.

Діяльність учнівського самоврядування спирається на методично-організаційні принципи управління:

- наступність та змінність активу. Лідерів обирають серед активних, але кожен учень може пройти шлях від рядового виконавця до організатора, а старшокласники навчають молодших за віком учнів, готуючи собі зміну;

- принцип одного планування. Це скоординованість з планом школи, планом м/о класних керівників; це покращує співпрацю учнівського та педагогічного колективу.

- принцип педагогічної активізації та сприяння. Включає спільне керівництво, виховання згідно із завданням школи, із педагогічною проблемою, передбачає вплив на школярів через органи самоврядування.

- принцип активності, заохочення ініціативи. Класні керівники вивчають і співставляють можливості учнів, виконують роль консультантів у класі, а педагоги-спеціалісти консультують кожну службу самоврядування.

Важливою умовою педагогічного керівництва учнівським самоврядуванням є постійний пошук нових форм і методів організації.

Самоврядування в школі виконує функції:

1. Забезпечення порядку в школі, організоване чергування у школі;

2. Контроль за відвідуванням школи учнями;

3. Проведення загально шкільних лінійок, зборів, виставок, круглих столів;

4. Організація дозвілля, творчих свят, змагань;

5. Організація із збереження шкільного майна, води, електроенергії, підручників;

6. Організація самообслуговування в класах, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог;

7. Організація роботи з благоустрою території школи;

8. Участь у розробці плану роботи школи на новий навчальний рік;

9. Надання допомоги в організації оздоровчих таборів молодших школярів;

10. Участь у проведенні педагогічних рад, на яких розглядаються питання учнівських колективів.

Має місце двоступенева структура – класна і загальношкільна форма самоуправління. Загальношкільна форма віддзеркалює класну. Спостерігається тісний взаємозв’язок класних служб самоврядування із загальношкільним, як результат – перші підпорядковані другим.

Учнівський парламент школи містить такі ж служби, як і класне самоврядування.

В учнівському парламенті налічується 5 служб: освіти і науки, культури і дозвілля, дисципліни і порядку, здоров’я і спорту, екології. Класні служби підпорядковуються Голові учнівського самоврядування, який має заступника і секретаря для допомоги. Згідно із річним планом щомісяця проводяться засідання активу учнівського самоврядування, сформованого із голів класного самоврядування, а також відбуваються засідання різних служб по потребі. Ведуться протоколи засідань у спеціальній книзі.

Голова учнівського самоврядування (президент школи): обирається серед старшокласників, здійснює загальне керівництво.

Прем’єр: заступник голови учнівського самоврядування обирається серед старшокласників; заміщає роботу голови учнівського самоврядування, якщо той відсутній.

Секретар: обирається з числа лідерів учнівського самоврядування, оформляє протоколи і контролює проведення засідань, повідомляє інформацію.

Діяльність парламента забезпечують служби:

1. Служба дисципліни і порядку: стежить за самообслуговуванням в класах; організовує чергування учнів у школі; веде облік і виявляє причини пропусків уроків; інформує шкільну раду профілактики правопорушень; контролює стан шкільного майна; проводить рейди-перевірки.

2. Служба освіти і науки: залучає учнів до гурткової роботи та секцій МАН, співпрацює з вчителями в організації тематичних вечорів, предметних олімпіад, організовує перевірку стану підручників, ведення зошитів і щоденників, слідкує за дотриманням учнями «Правил учнів».

3. Служба культури і дозвілля: готує інформацію про події в світі, країні; долучається до підготовки свят і тематичних вечорів відпочинку, виставок; співпрацює з молодіжними організаціями міста; розподіляє доручення по підготовці до свят шкільного і народного календаря, оформляє стіннівки.

4. Служба спорту і здоров’я: займається пропагандою здорового способу життя серед учнів, слідкує за дотриманням чистоти і порядку у шкільних приміщеннях, зовнішнім виглядом учнів; допомагає у проведенні спортивних змагань; планує походи і поїздки.

5. Служба екології: залучає учнів до бережливого ставлення до природи, сприяє озелененню класних кімнат і шкільних приміщень; проектує роботу із збереження чистоти довкілля; допомагає озеленювати територію школи.

Добрий ефект дає робота учнівського самоврядування з дорослими. Співпраця з батьківським колективом полегшує вирішення деяких питань чи проблем школи, особливо це відбувається плідно у роботі з проблемними учнями. Підписано план спільних дій.

Робота самоврядування в школі опирається на скоординованість з планом роботи школи і важливою умовою є постійний пошук нових форм і методів організації.

У 2017/2018 н.р. шкільна організація учнівського самоврядування «Нова Україна» допомагала в проведенні спортивно-масової роботи, здійснювала волонтерську роботу, роботу з ветеранами. За участю «Нової України» проходили екологічні та трудові десанти, загальношкільні свята, відбувався випуск сторінок районного альманаху, стінгазет, плакатів.

За підтримки лідерів учнівського самоврядування реалізовано проект «Успішна професія». За рішення лідерів учнівського самоврядування цього року у конкурсі «Учень року – 2018» взяла участь учень 10-А класу Саул-Гозе Денис, який за результатами посів ІІ місце в районному етапі конкурсу «Учень року-2018» номінація «Інтелектуал року».

Робота служб:

Служба науки дисципліни: займається підготовкою тематичних інформвиступів по класах до визначних дат, займається популяризацією книг, пропагандою здорового способу життя, готує щомісячні календарі знаменних дат, відзначенням державних і релігійних свят, Дня рідної мови (21.02), Дня української писемності (09.11), Шевченківського тижня, тижня пам’яті, предметних тижнів.

Служба культури і дозвілля : організовує щомісячний випуск стіннівок на певну тематику або до свят. Активно проводилась допомога класним керівникам у проведенні Свята до Дня Святого Валентина, Свята до 8 Березня, свята «День відкритих дверей», Свята до Дня вчителя «Все для тебе, вчителю», відкритих батьківських зборів учнів 10-го класу, новорічного свята. Проведено учнівську конференцію «Допоки пам’ять в серці не згасає» (до Дня пам’яті жертв голодомору). Оформили куток пам’яті жертвам Голодомору.

Служба дисципліни і порядку: протягом навчального року стежить за щотижневим чергуванням по школі, за збереженням електроенергії, шкільного майна, 3 рази на місяць проводяться “рейди – перевірки” відвідування і запізнення до школи, організовує “правові тижні” зустрічі з працівниками правоохоронних органів. Брала участь у проведенні Тижня правової освіти. Ця служба тісно співпрацює з учительським колективом і координує свою роботу з планом роботи школи.

Служба екології: протягом вересня – жовтня займається озелененням шкільних приміщень (конкурс на кращий клас), впорядковує квітник біля школи. Брала участь у екологічному двомісячнику «Зелена весна».

Служба здоров’я і спорту: протягом року активно агітує за активний спосіб життя, допомагає в проведенні шкільних і міських спортивних змагань (футбол, волейбол), відзначення Дня Збройних Сил, Дня ЦЗ. Організовано акцію «Молодь проти наркоманії та СНІДу». Проведено валеологічну акцію «Дні здоров’я».

За підсумками проведеної роботи лідерів учнівського самоврядування «Нова Україна» основними завданнями на 2018/2019 навчальний рік вважати:

- підтримання в актуальному стані сторінки учнівського самоврядування на сайті навчального закладу;

- формування і розвиток гуманістично-спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією , почуттям національної свідомості;

- підготовка та проведення свят, виставок, конкурсів, змагань;

- забезпечення порядку в школі: організація чергування по школі, в їдальні, в класах;

- організація пізнавальної , фізкультурно-оздоровчої діяльності ;

- організація роботи із збереження шкільного майна;

- організація роботи із благоустрою території школи;

- контроль за відвідуванням учнями школи.

Кiлькiсть переглядiв: 279

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.