Аналіз стану роботи учнівського самоврядування

за 2015/2016 навчальний рік

З 2003 року в школі працює шкільна організація дитячого самоврядування «Нова Україна».

Президент органу учнівського самоуправління – учениця 11-А класу Бондарчук Антоніна

Девіз нашої учнівської організації «Разом у майбутнє».

«Нова Україна» пропаганду дружні взаємини з педагогами та батьками та співпрацює з різними громадянськими об’єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності.

Метою та завданням учнівської організації є:

- всебічно розвиватися самовдосконалюватися, само реалізовуватися на благо собі, своїм ровесникам, школі, своїй родині, народі України;

- забезпечувати права і інтереси учнів на основі виконання правил, законів школи;

- формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ шкільного життя, оволодівати наукою управління;

- сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей;

- прагнути узгодженості й балансу інтересів між учнями і дорослими;

Освіта дає школярам великого досвіду, а саме базою стає учнівське самоврядування, яке готує лідерів. Особистісно зорієнтована педагогіка нашої школи передбачає принципово нове ставлення до учня, до демократичних стосунків у класі, у шкільному колективі. Створено актив учнів, який вчиться правильних способів організації життя колективу. Учнівське самоврядування є організацією, яка створена учнями і для учнів.

Діяльність учнівського самоврядування спирається на методично-організаційні принципи управління:

- наступність та змінність активу. Лідерів обирають серед активних, але кожен учень може пройти шлях від рядового виконавця до організатора, а старшокласники навчають молодших за віком учнів, готуючи собі зміну;

- принцип одного планування. Це скоординованість з планом школи, планом м/о класних керівників; це покращує співпрацю учнівського та педагогічного колективу.

- принцип педагогічної активізації та сприяння. Включає спільне керівництво, виховання згідно із завданням школи, із педагогічною проблемою, передбачає вплив на школярів через органи самоврядування.

- принцип активності, заохочення ініціативи. Класні керівники вивчають і спів ставляють можливості учнів, виконують роль консультантів у класі, а педагоги-спеціалісти консультують кожну службу самоврядування.

Важливою умовою педагогічного керівництва учнівським самоврядуванням є постійний пошук нових форм і методів організації.

Самоврядування в школі виконує функції:

- забезпечення порядку в школі, організоване чергування у школі;

- контроль за відвідуванням школи учнями;

- проведення загально шкільних лінійок, зборів, виставок, круглих столів;

- організація дозвілля, творчих свят, змагань;

- організація із збереження шкільного майна, води, електроенергії, підручників;

- організація самообслуговування в класах, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог;

- організація роботи з благоустрою території школи;

- участь у розробці плану роботи школи на новий навчальний рік;

- надання допомоги в організації оздоровчих таборів молодших школярів;

- участь у проведенні педагогічних рад, на яких розглядаються питання учнівських колективів.

У 2015/2016 навчальному році вибори Президента школи не проводились, Президентом залишилась учениця 11-А класу Бондарчук Антоніна. та оновлено склад голів комітетів:

голова комітету освіти: Бублікова Даря;

голова комітету культури і дозвілля: Равікович Анастасія;

голова комітету дисципліни і порядку: Абу-Еслех Діана;

голова комітету здоров’я і спорту: Скляров Олександр;

голова комітету інформації і печаті: Темченко Валентин;

Робота самоврядування в школі опирається на скоординованість з планом роботи школи і важливою умовою є постійний пошук нових форм і методів організації. В школі функціонують різні комітети, які самообслуговують в класах і в школі різні санітарно-гігієнічні вимоги, забезпечують порядок в школі, чергування, контроль за відвідуванням уроків, проводять загальношкільні лінійки, збори, круглі столи, виставки, організовують дозвілля, творчі свята, спортивні свята.

У 2015/2016 н.р. шкільна організація учнівського самоврядування «Нова Україна» допомагала в проведенні спортивно-масової роботи, здійснювала волонтерську роботу, роботу з ветеранами, шефську роботу з молодшими школярами. За участю «Нової України» проходили екологічні та трудові десанти, загальношкільні і районні свята, відбувався випуск сторінок районного альманаху, стінгазет, плакатів.

Лідери учнівського самоврядування активно реалізують такі міські та районні проекти як «Ти знаєш Харків, покажи його іншим», «Шкільна Служба порозуміння», «Наукова кав’ярня»; шкільні проекти: «Успішна професія», «Завітайте до Харкова», «Право вибору», «Дзвони Перемоги», «Видатні харків’яни».

Добрий ефект дає робота учнівського самоврядування з дорослими. Співпраця з батьківським колективом полегшує вирішення деяких питань чи проблем школи, особливо це відбувається плідно у роботі з проблемними учнями. Підписано і реалізовано спільний план роботи з батьківською громадськістю.

За підсумками проведеної роботи лідерів учнівського самоврядування

«Нова Україна» основними завданнями на 2016/2017 навчальний рік вважати:

- продовжити реалізацію національних та регіональних програм;

- організувати публікації в ЗМІ різного рівня;

- продовжити оформлення інформаційного стенду про діяльність учнівського самоврядування.